A várakozásoknál jobb, 338 millió euró adózott eredményt ért el az OMV a második negyedévben, szemben a tavalyi második negyedévi 144 millióval. Az osztrák olajtársaság nyeresége meghaladta az elemzők 283 millió eurós várakozását is. A jelentős eredményjavulást az emelkedő olajárakkal és a jobb finomítói árréssel magyarázta a társaság gyorsjelentése, hozzátéve, hogy nőtt a kitermelési mennyiség és javult a petrolkémiai környezet is. A finomítói árrésnél ugyanakkor érezhető volt a javulás, hiszen a második negyedévben hordónként 3,39 dollár volt, míg az elsőben még csak 2,92 dollárt tett ki, a tavalyi utolsó negyedévben pedig csupán 79 cent volt. Az OMV árbevétele 5,73 milliárd euró volt, ami 39 százalékkal haladta meg a tavalyi második negyedévit. Így az első félévben az OMV adózott eredménye 684 millió euró volt a kisebbségi részesedések nélkül, ami közel négyszerese a bázisidőszakénak. Az első hathavi 11,015 milliárd eurós bevétel 31 százalékkal volt több a tavalyi első félévinél.
A gyorsjelentés pozitívuma volt még, hogy az OMV vezetése pozitívan látja az év hátralévő részét is, miután arra számítanak, hogy a kitermelési volumen további nő, a finomítói árrés pedig a jelenlegi szinten marad. A menedzsment várakozása szerint a Brent kőolaj ára 75-80 dollár között mozoghat az idén, és szerintük a Brent-Ural spread várhatóan tovább tágul, ami nagyon jó lenne a Mol számára.
Óvatosan fogalmaztak viszont a termékértékesítésről, a vezetés szerint ugyanis a kereskedelmi árrések nyomás alatt maradhatnak, és kérdéses a kereslet alakulása is.
