A Raiffeisen 6289 forintról 6032 forintra csökkentette OTP-célárát, az ajánlás azonban figyelembe véve a jelenlegi piaci árat, maradt tartás - közölte a Bloomberg. A Raiffeisen elemzője azért csökkentette a bank gyorsjelentése előtt a célárat, mert úgy vélik, hogy az OTP eredménye elmarad a második negyedévben az első három havitól. Ennek egyik oka, hogy a 6,5 milliárdos egyszeri, a magyar államkötvények hozameséséből származó első negyedéves nyereség a második negyedévben biztosan nem ismétlődik meg. A másik érv, hogy a működési költségek szezonális és árfolyamokok miatt emelkedhettek a második negyedévben. Ráadásul a nem teljesítő hitelek arányának emelkedése is megmaradhat, így a céltartalékolás sem biztos, hogy csökkenhet a banknál. A célárcsökkentést a bevezetett magas bankadó is eredményezte - ahogyan ezt már korábban előre jelezték is -, ami az elemzők szerint a következő években is 29 milliárd forinttal csökkentheti az anyavállalat éves eredményét.
