Nem tudta folytatni a hétfői lendülettel a magyar tőzsde: a BUX 0,2 százalékos mínusszal, 23 115,45 ponton zárt a hét második napján, azt követően, hogy a nyitás után még 23 400 pont fölött is állt az irányadó mutató. A felemás külföldi tőzsdei gyorsjelentések, valamint a gyenge tengerentúli makroadatok hatására elbizonytalanodó hangulatban a pesti tőzsdeindex teljesítménye a térségben is a gyengébbek között volt. A BUX egyébként a nap nagy részében a pozitív tartományban tartózkodott, ami alól csak délelőtt egy pár perces periódus, valamint a kereskedés utolsó fél órája volt kivétel. A forgalom valamivel 20 milliárd forint fölött alakult. A blue chipek közül a Richter - nyilván kiváló gyorsjelentésének hatására is - 1,8 százalékkal erősített, így a zárásban kereken 46 ezer forintot ért a gyógyszergyár részvénye. A gyógyszerpapír a második legjelentősebb forgalmat generálta kedden. Ennél nagyobb drágulást csak a nem egészen 30 millió forintos forgalmat teljesítő Danubius ért el, illetve az alig kereskedett Forrás-papír. A Richter szektortársa, az Egis is jól teljesített, árfolyama közel másfél százalékkal nőtt. Az OTP a várakozásokkal szemben fél százalékot valamivel meghaladó gyengüléssel fejezte be a napot, amelynek végén 5520 forinton adták-vették. A Mol és az MTelekom árfolyama egyaránt valamivel több mint 1 százalékkal maradt el a nap végén a hétfőn kialakult szinttől. Az olajpapír 20 495, a távközlési részvény pedig 680 forinton fejezte be a kereskedést. A mérhető forgalmú részvények között az előző napinál magasabban jegyezték az FHB-t és az econetet, míg a KEG és a Phylaxia négy százalékot közelítő gyengülést szenvedett el.
