A Pannunion 24 százalékkal több árbevételt ért el a bázishoz képest idén a második negyedévben, ennek ellenére 201 milliós veszteséggel zárta ezt a három hónapot, szemben az egy évvel korábbi 585 millió forint nyereséggel - tette közzé a társaság hétfőn a gyorsjelentésében.
Mindez azt jelenti, hogy fél év alatt az árbevétel 19 százalékkal, 7,2 milliárd forintra nőtt, aminek kicsivel több mint a felét realizálták a második negyedévben. A gyorsjelentés szerint a jelentősen emelkedő alapanyagárak ellenére a növekvő forgalomnak köszönhetően tudta eredményességét javítani a cég. A Pannunion üzemi eredménye 240 millió forint lett a második negyedévben, ami 39,5 százalékos növekedést jelentett, és a készpénztermelő képességet mutató EBITDA is 12 százalékkal, 505 millió forintra nőtt.
Ugyanakkor a devizahitelek leértékelésén a második negyedévben 235 millió forint veszteség keletkezett (ez nem realizált), ami mínuszba fordította a végső eredménysort. A fél év egészét tekintve azonban még így is maradt 39 millió forint nyereségük, szemben az egy évvel korábbi 17 milliós veszteséggel.
