Júliusban is folytatódott a magyar befektetési alapokba a tőkebeáramlás, de valamivel az előző havinál is szerényebb mértékben, nem közelítve meg a korábbi háromnegyed évben gyakran mért magas (néha a 80-100 milliárdot is meghaladó) havi értékeket - derül az előzetes, többségükben 28-ai és 29-ei adatok alapján számolt értékekből. A Napi kalkulációja szerint 40,6 milliárd forinttal nőtt a hónap során a Bamosz adatbázisában szereplő alapok nettó eszközértéke, amiből 12,6 milliárd volt a friss tőke szerepe és 28 milliárd forint az árfolyamváltozások, hozamok üdvös hatása. (Ez közel egy százalék egy hónapra és a teljes nettó eszközértékre vetítve.)
Ami az egyes alapfajtákat illeti, a pénzpiaci alapokba elhelyeztek 9,7 milliárd forint új tőkét, az alig magasabb kockázatú rövid kötvényalapokból viszont elvittek tízmilliárdot, ez utóbbi nagyrészt egyetlen nagy konstrukciónak (OTP Optima) köszönhető. A vegyes alapokba 2,5, a részvényalapokba 2,4 milliárd forint érkezett, az azoknál is kockázatosabb származtatott alapokba pedig 3,5 milliárd, ami a kockázati étvágy lassú emelkedésére enged következtetni. A garantált alapoknál az új indulók nem gyűjtöttek annyi vagyont, hogy a lejárók okozta tőkekiáramlást kompenzálni tudnák, az ingatlanalapok viszont változatlanul kedveltek, csaknem hétmilliárdot vittek hozzájuk.
Ami a deviza-összetételt illeti, nem folytatódott az euróbefektetések kivonása, ami júniusban még tízmilliárd körüli volt. Ezúttal csak körülbelül százmillió forintnyi eurót vettek ki tulajdonosaik. A dolláralapokba kétmilliárd forintnyi devizát vittek, ez azonban nem volt általános, nagyrészt egy alap (MKB) tízmillió dolláros növekményének köszönhető.
