BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száguldott a TVK júliusban

Közel 7 százalékot tudott emelkedni júliusban a magyar tőzsde vezető részvényindexe, annak ellenére, hogy a hónap utolsó heteiben kedvező folyamatok befolyásolták a magyar gazdaságot. A hetedik hónap sztár részvénye a TVK volt, ugyanakkor az első hét hónapot vizsgálva a Linamarral lehetett a legtöbbet keresni.

2010. augusztus 1. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Júliusban a TVK részvényárfolyama 19 százalékot emelkedett, s ezzel a legjobban teljesítő részvény lett. E mögött egyes hírek szerint az állhat, hogy fundamentálisan javult a cég helyzete, amiről a hamarosan megjelenő gyorsjelentés adhat majd számot.

Több részvény is 10 százalék fölött tudott teljesíteni júliusban, például az első tízbe belefért a bankadós hírek ellenére két bankrészvény. Az FHB kurzusa főleg az Allianz Bank megvásárlásának a hírére ugrott meg, végül 14 százalékos emelkedéssel zárta a hónapot, míg az OTP 10 százalékot tudott javítani, ami még mindig jóval meghaladja a BUX index 6,9 százalékos növekedését.

A vezető részvények közül átlag alatt teljesített a Magyar Telekom, 6,8 százalékos és a Mol, 1,1százalékos növekedéssel. A Napi által fontosabbnak ítélt részvények közül csupán háromnak csökkent az értéke, ezek közül az econet.hu esett a legnagyobb arányban, 11,6 százalékkal. A hetedik hónapnak köszönhetően az év eddigi teljesítményét is sikerül a BUX esetében pluszba fordítani, a vezető részvényindex ugyanis 4,9 százalékos növekedéssel zárta az első hét hónapot.

A nagy nyertes január-júliusban a felvásárlás alatt álló Linamar lett, amelynek értéke 47 százalékkal emelkedett. Megtáltosodott AAA Autó is, amely 35 százalékot drágulva nyereségessé vált.
A vezető részvények közül a legjobban hét hónap alatt a júliusban csak szenvedő Mol teljesített. A részvény 15 százalékot drágult, míg a többi nagypapír elmaradt a BUX átlagától. Igaz, a Richter 4,8 százalékos növekedése gyakorlatilag az átlagot jelenti, ugyanakkor az OTP árfolyama 4 százalékkal, a Telekomé 7,8 százalékkal csökkent. A telekomcég esetében azonban ebben nincs benne a bruttó 74 forintos osztalék, amivel együtt már minimális pluszt érhetett el, aki azt felvette.
A legtöbbet a Phylaxia veszített az értékéből, de az Orco is sokat bukott a hét hónap alatt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet