Júliusban a TVK részvényárfolyama 19 százalékot emelkedett, s ezzel a legjobban teljesítő részvény lett. E mögött egyes hírek szerint az állhat, hogy fundamentálisan javult a cég helyzete, amiről a hamarosan megjelenő gyorsjelentés adhat majd számot.
Több részvény is 10 százalék fölött tudott teljesíteni júliusban, például az első tízbe belefért a bankadós hírek ellenére két bankrészvény. Az FHB kurzusa főleg az Allianz Bank megvásárlásának a hírére ugrott meg, végül 14 százalékos emelkedéssel zárta a hónapot, míg az OTP 10 százalékot tudott javítani, ami még mindig jóval meghaladja a BUX index 6,9 százalékos növekedését.
A vezető részvények közül átlag alatt teljesített a Magyar Telekom, 6,8 százalékos és a Mol, 1,1százalékos növekedéssel. A Napi által fontosabbnak ítélt részvények közül csupán háromnak csökkent az értéke, ezek közül az econet.hu esett a legnagyobb arányban, 11,6 százalékkal. A hetedik hónapnak köszönhetően az év eddigi teljesítményét is sikerül a BUX esetében pluszba fordítani, a vezető részvényindex ugyanis 4,9 százalékos növekedéssel zárta az első hét hónapot.
A nagy nyertes január-júliusban a felvásárlás alatt álló Linamar lett, amelynek értéke 47 százalékkal emelkedett. Megtáltosodott AAA Autó is, amely 35 százalékot drágulva nyereségessé vált.
A vezető részvények közül a legjobban hét hónap alatt a júliusban csak szenvedő Mol teljesített. A részvény 15 százalékot drágult, míg a többi nagypapír elmaradt a BUX átlagától. Igaz, a Richter 4,8 százalékos növekedése gyakorlatilag az átlagot jelenti, ugyanakkor az OTP árfolyama 4 százalékkal, a Telekomé 7,8 százalékkal csökkent. A telekomcég esetében azonban ebben nincs benne a bruttó 74 forintos osztalék, amivel együtt már minimális pluszt érhetett el, aki azt felvette.
A legtöbbet a Phylaxia veszített az értékéből, de az Orco is sokat bukott a hét hónap alatt.
