BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lerántották a Magyar Telekomot, elengedték a Richtert

2010. augusztus 1. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT irányadó indexe a negatív tartományban nyitott, mindössze 6 ponttal előző napi záróértéke alatt pénteken, ám a nap végén már 416 ponttal járt a csütörtöki szint alatt. A BUX 1,8 százalékos vesztesége után 22 265,63 ponton állt meg, ám ennél lejjebb, 22 200 ponton is megfordult. A forgalom alacsony volt a pesti parketten, a négy legnagyobb papíré alig haladta meg a 13,3 milliárd forintot, ebből az OTP részvényeinek kötésállománya közel 9 milliárdot tett ki.

A bankpapír nyitó árfolyama 5260 forint volt, ez 90 forinttal az előző napi záróár alatti érték. A kereskedés első perceiben ugyan egy kicsit még drágult a részvény, jegyzése megközelítette az 5300 forintot, ám nem volt erő a korrekcióban, és a kurzus végül egészen 5170 forintig csökkent. Nap végén megélénkült az OTP-részvény forgalma, árfolyama is emelkedett, a bankpapír 5235 forinton végezte a hetet, vagyis a csütörtöki zárószinthez képest 2,15 százalékkal értékelődött le.

A Mol 45 forinttal előző napi záróára alatt nyitott, majd innen 19 415 forintig meg sem állt. Az olajpapír napi mélypontjáról kismértékben korrigálni tudott, 19 620 forinton végzett 1,765 milliárdos forgalom mellett, árfolyama 2,75 százalékkal csökkent.

Napközben alig mozdult a Magyar Telekom részvényeinek jegyzése, a kurzus 680 forint felett oldalazott, majd az utolsó egy órában 1,6 százalékkal leértékelődve, egészen 675 forintig zuhant.
A Richter is több mint egy százalékkal lett olcsóbb, 44 500 forintos napi minimumértékén landolt, annak ellenére, hogy a blue chipek közül egyedüliként a délelőttöt még a pozitív tartományban töltötte. A gyógyszerpapír 45 590 forintos napi csúcsánál 1090 forinttal lejjebb végzett pénteken.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet