BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól teljesített a Szurgut

2010. augusztus 1. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Szurgutnyeftyegaz közel hatszorosára növelte második negyedévi adózott eredményét a tavalyi azonos időszakhoz képest. A negyedéves profit 47,7 milliárd rubelt (1,6 milliárd dollár) tett ki a tavalyi második negyedévi 8,47 milliárd rubel után, orosz könyvviteli szabvány (RAS) szerint - jelentette be az orosz cég pénteken. A nyereség részben annak a hatására nőtt, hogy a bázisidőszakban jóval alacsonyabb volt a nyersolaj ára. A legnagyobb olajtartalékokkal rendelkező orosz cégnek nincs adóssága, számláin több mint 20 milliárd dollár fekszik. Mindezekből jól látszik, hogy az 1,4 milliárd euróért megvett Mol-csomag nem jelentett túl nagy terhet a társaság számára. A Szurgutnyeftyegaz a Mol 21,22 százalékát birtokolja, és jelenleg a magyar kormánnyal tárgyalnak a csomag eladásáról, amelyet lapunk információi szerint 1,6 milliárd euróért adnának oda.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet