BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eurót adott el a svájci jegybank

2010. augusztus 1. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A svájci jegybank eurót adott el a múlt hét utolsó napjaiban, hogy csökkentse a korábbi vásárlásai miatt felduzzadt euró készletét - írták hírügynökségek londoni befektetők információi alapján. A lépés azt a korábbi híresztelést erősíti, hogy Svájcban felhagytak a helyi deviza védelmével. Mindenestre az biztos, hogy az euró/frank keresztárfolyam gyorsan korrigált vissza az 1,38 feletti szintről 1,3550-ig.
Mindez azonban egyáltalán nem jelenti azt, hogy a frank tovább gyengül, a Commerzbank technikai elemzése szerint ugyanis nem történt más, mint hogy az eurónak meggyűlt a baja az 1,3830-nál található 50 százalékos Fibonacci-szinttel, így technikai alapon indokolt volt a visszaesés a svájci frankkal szemben. A Commerzbank várakozásai szerint azonban az euró emelkedő trendje nem változott, a következő küszöbszint az 1,3740-es mozgóátlag, utána pedig az erősödést most megállító Fibonacci-szint jöhet. Amennyiben ezt is sikeresen venné az árfolyam, akkor 1,4000 környékére mehet el az euró.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet