Újra a technikai elemzés által számon tartott sávtető közelébe ért a magyar tőzsde szerdán, amelyet ismét nem sikerült áttörni. A BUX ugyan napközben 22 800 pontig tudott emelkedni, azonban a nem túl magas forgalom kevésnek bizonyult a további meneteléshez. A délután érkező kedvezőtlen amerikai makroadat hatására pedig előző napi záróértéke közelébe esett vissza a vezető index, a tengerentúli tőzsdék esésével párhuzamosan napi mélypontjáig süllyedt. A záró szakaszban tapasztalható "lekötés" után az index 22 508 ponton, 0,7 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A BUX-hoz hasonlóan az OTP is megközelítette az 5400-5500 forint közötti sávtetőt a nap elején, a bankpapír árfolyama sem tudott azonban átlépni ezen a szinten. A részvényt rendesen meghintáztatták a befektetők, és a nap végére a legnagyobb veszteséget szedte össze a négy nagy papír közül. Az egyszázalékos mínusszal záró részvény 5310 forintos utolsó értéke csak öt forinttal volt magasabb a napi minimumnál. A záró szakaszban a Magyar Telekomot és a Richtert kötötték le, a távközlési részvényt gyakorlatilag stagnáló állampapír-piaci hozamkörnyezet mellett az utolsó pillanatban nyomták le az eladók a napi minimumot jelentő 682 forintos zárószintre. Ez 0,7 százalékos mínuszt jelentett egy nap alatt. A Richtert szintén az utolsó percekben lökték a mélybe, így 0,5 százalékos mínuszban, 44 650 forintos minimumán zárt. A Mol 0,5 százalékot veszített az értékéből, a 20 000 forintos árnál azonban járt lejjebb is napközben. A gyorsjelentését publikáló Zwack két százalékkal, 18 800 forintra hullott vissza, de napközben volt ennél jóval lejjebb is.
