Az, hogy a varsói értéktőzsde kereskedési platformot vásárol a NYSE (New York Stock Exchange) Euronexttől, az első lépése lehet egy szövetségnek a lengyel tőzsde nyilvánossá válási folyamatában - mondta a Bloombergnek Duncan Niederauer, az amerikai cég vezérigazgatója. A két tőzsde még július 12-én jelentette be a platformvásárlási üzletet, bár a finanszírozási feltételekről még nem állapodtak meg. A varsói piaccal való viszony "stratégiai partnerség, amely jóval túl fog mutatni a technológián", a varsóiak "a régió nyertesei lehetnek, és a mi szándékunk segíteni nekik a sikerben" - mondta a vezérigazgató. A varsói tőzsde novemberre tervezi saját részvényeinek első nyilvános részvénykibocsátását (IPO), mivel az ország pénzügyi kormányzata a költségvetési hiány csökkentése érdekében részvények eladását tervezi. Ludwik Sobolewski, a lengyel társaság vezérigazgatója szerint a pénzügyminisztérium mintegy 35 százalékos részvénycsomagot fog megtartani.
A lengyel társaságok ebben az évben 32 IPO során 4,28 milliárd dollárnyi részvényt bocsátottak ki, megelőzve ezzel Brazília nyolc kibocsátását 3,89 milliárd dolláros értékben. A tőzsde forgalma júniusban 3,9 milliárd euróra rúgott, egy évvel korábban még csak 2,9 milliárd euró volt ez az összeg.
