A vezető nyugat-európai tőzsdeindexek a délutáni csúcsaiktól ugyan jelentősen elmaradva, de emelkedéssel fejezték be a keddi napot. Lapzártánk idején a New York-i indexek felemásan álltak; miután a nyitásban még komoly lendületben voltak, később visszaestek, így a kereskedés hozzávetőleges félidejénél a Dow Jones ipari átlagindex minimális, 0,1 százalék körüli pluszban volt, az S&P-500 és a Nasdaq azonban egyre nagyobb, 0,2-0,4 százalékos mínuszban tartózkodott. A korábbi jó hangulatot és erősödő kockázatvállalási hajlandóságot jelzi, hogy a dollár napközben 11 heti mélypontra gyengült az euróval szemben. A délutáni amerikai fogyasztói bizalmi adat azonban a vártnál rosszabb képet mutatott, ami után az indexek is lejtmenetbe váltottak.
Az öreg kontinensen a banki papírok vezették az erősödést, a masszív drágulást produkáló társaságok jó teljesítményét az UBS és a Deutsche Bank kiváló negyedéves gyorsjelentése is segítette. Az UBS mellett a SocGen és a görög Piraeus Bank is tíz százaléknál nagyobb mértékben növelte árfolyamát. Pirosban zárt például a Daimler, annak dacára, hogy javította idei üzemi eredményére vonatkozó várakozásait, ami mögött egyszerűen befektetői profitrealizálás állhat az autógyártók elmúlt hónapokban produkált emelkedése után. A londoni Footsie 0,3, a frankfurti DAX 0,2, a párizsi CAC-40 mutató pedig 0,8 százalékkal jutott följebb. A tengerentúlon a DuPont vegyipari óriás napközben az elemzői számításoknál kedvezőbb profittal jelentkezett, amit a 2010-es eredményre vonatkozó prognózisa emelésével is megfejelt. A bankok itt is jól szerepeltek, az energiaszektort viszont lehúzta, hogy a BP minden eddiginél rosszabb eredményről számolt be a második negyedévben és vezércserét jelentett be.
