BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az 5400 forintot támadja az OTP

2010. július 27. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója 2,1 százalékos emelkedéssel zárt kedden, a vezető papírok mindegyike drágult, a legnagyobb mértékben az OTP. A BUX 22 660 ponton fejezte be a keddi kereskedést, miután az egész napot a pozitív tartományban töltötte; a forgalom a 30 milliárd forintot közelítette, aminek zömét ezúttal is az OTP adta. Az index némileg váratlanul jutott át a 22 300-22 400 pont körüli ellenállási tartományon, napközben 22 750 pont közelében is járt. A részben a külföldi gyorsjelentések által támogatott jó hangulathoz a délután folyamán előbb egy a vártnál jobb tengerentúli lakáspiaci adat járult hozzá, majd a gyengébb amerikai hangulatindex némileg lehűtötte a kedélyeket. Míg a vezető nyugati piacok jelentős gyengülésbe váltottak délután, a pesti tőzsde lendülete ezúttal a zárásig kitartott, és jelentősen jobban teljesített, mint a cseh, illetve a lengyel börze. Az összes blue chip árfolyama emelkedett, leginkább, mintegy 3,5 százalékkal az OTP-é. A bankpapír így 5360 forintra ment fel zárásra, bár napközben rövid ideig 5410 forinton is forgott. A Magyar Telekom 2,5 százalékkal, 687 forintig erősödött, a Mol pedig másfél százalékot meghaladó pluszt produkált, s így 20 100 forinton érte a befejezés. A Richter egy százalékkal drágult, és már ismét a 45 ezer forintos szint alatt jár; szektortársa, az Egis árfolyama ezúttal nem változott. A kisebb papírok között 4-5 százalékos emelkedésre is volt példa, a Freesoft, a Kulcssoft és a Bookline forgalma azonban együttesen is csupán néhány millió forintra rúgott. A két, forgalom alapján legjelentősebb gyengülőre, a Rába és az RFV papírjaira is mindössze 90-90 millió forint értékben születtek kötések.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet