A vezető nyugat-európai tőzsdeindexek 1 százalék alatt tudtak emelkedni hétfőn. A londoni Footsie 0,7, a frankfurti DAX nem egészen 0,5, a párizsi CAC-40 mutató pedig 0,8 százalékos emelkedést produkált a hét első tőzsdenapján. A nemzeti indexek mellett a Dow Jones európai blue chipek teljesítményét összesítő mutatója, az Euro Stoxx 50 kulcsfontosságú ellenállási szint fölé emelkedett - számolt be a Reuters. A szektorok között kiemelkedően jól szerepeltek a több százalékkal dráguló banki papírok, mivel a befektetők még részben a pénteki piaczárás után publikált stresszteszteredményekre reagáltak. Többnyire az energiaszektorban is emelkedtek az árfolyamok, így ezúttal a BP-é is. A brit olajóriás igazgatósági tanácsa hétfőn este ül össze, és a hétvégén napvilágot értesülések szerint Tony Hayward vezérigazgató távozása is elképzelhető. Lapzártánk idején a New York-i börzék irányadó mutatói 0,7-0,9 százalékos pluszban álltak; a Dow ipari átlagindexe immár az egész évet tekintve is a pozitív tartomány közelébe jutott. A nyitás után ugyan kisebb visszaesés volt tapasztalható, de hamarosan emelkedésbe váltottak az indexek. Ez annak volt betudható, hogy a júniusi egyesült államokbeli újlakás-piac esetében a vártnál kedvezőbb statisztika jelent meg, valamint a FedEx is fölfelé módosított idei eredményvárakozását. A kevés negatívum között említhető, hogy az Európai Bizottság hivatalos trösztellenes nyomozást kezd az IBM ellen, valamint a Wal-Mart egy újabb vezetői elbocsátásának híre. Az általános bizakodást jelzi azonban, hogy a dollár gyengült az euróval szemben, és ismét megközelítette az 1,3-as szintet.
