BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szinte csak nálunk volt esés

2010. július 25. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hitelminősítők lépéseit követően nem tudott a világ tőzsdéivel lépést tartani a magyar börze, a Moody's és az S&P bejelentését követően úgy fordult mínuszba, hogy közben minden tőzsdére az óvatos emelkedés volt jellemző. A piacok az esti stresszteszt bejelentését várták, ami azonban a magyar piac zárása után jelent meg, így az ezt követő reakciót a magyar részvényekbe már nem lehetett beárazni. Éppen ezért is lehettek óvatosak a hazai befektetők, a BUX a napi minimumtól alig tudott eltávolodni, és végül 1,4 százalékos mínuszban, 21 942 ponton zárta a napot. A decemberi BUX-lejárat értéke valamivel többel, 1,8 százalékkal, 22 260 pontra csúszott vissza. A vezető részvények közül az OTP-t viselte meg legjobban a hitelminősítők bejelentése, főleg azután, hogy a Moody's azt is közölte, hogy magyar bankokat is vizsgálat alá vett. A bankrészvény így 3,6 százalékkal, 5031 forintra esett a nap végére, de napközben egy pillanatra 5000 forint alá is benézett, az esést a 4975 forintos szint állította meg. Az FHB jobban állta a sarat, a kisebbik bankrészvény 1,6 százalékot esett, így 1121 forintot ért.

A Mol és a Magyar Telekom egyaránt 1,5 százalékkal csökkent, ami az előbbi esetében 19 500 forintos, utóbbinál 665 forintos utolsó árat jelentett. A nagy papírok közül a pánik egyedül a Richtert kerülte el, a gyógyszergyártó ugyanis 0,4 százalékos pluszban, 44 600 forinton fejezte be a napot. Az Egis már nem tudta megismételni a nagy testvér jó szereplését, árfolyama 0,2 százalékot csökkenve, 20 950 forinton állt meg.
Legnagyobbat az RFV-részvény esett, az 5,6 százalékos csökkenés hír nélkül történt, vélhetően azért, mert a kedvező bejelentések után hasznot realizáltak a befektetők. A részvény 5950 forinton zárta a hetet.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet