BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Második napja teljesített felül a BUX

2010. július 21. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A keddi naphoz hasonlóan ismét felülteljesítette a magyar tőzsde a világ vezető tőkepiacait, így a forinthoz hasonlóan gyorsan elkezdte ledolgozni azt az esést, amit az IMF-küldöttség hirtelen távozása okozott. Az előző naphoz hasonlóan megint az OTP vezette az emelkedést, már a nap elején gyorsan átlépte az inkább csak lélektani ellenállásnak számító 5000 forintot, és e szint felett tudott maradni egész nap. Végül 3,8 százalékkal, 5105 forintra emelkedett, így továbbra is megmaradt a korábbi 4400-5400 forintos sávban. Az egyetlen aggasztó jel az emelkedésben hívők számára a továbbra is viszonylag alacsony forgalom lehet, ismét 11 milliárdért kereskedtek a részvénnyel. Jól szerepeltek a gyógyszergyártók is, a Richter árfolyama 2,1 százalékkal, 44 900 forintra ment fel, az Egis ennél is többet, 3,5 százalékot drágult, ami 20 890 forintos utolsó értéket jelentett. Az előző nap lemaradó Mol kedden sem tartozott a legerősebb részvények közzé, de a 20 000 forintos záróár azért egyszázalékos pluszt jelentett a nap végére. Érdekesen alakult a Magyar Telekom árfolyama, a kedden még felfelé száguldó részvénynél mintha csak szerdán kapcsoltak volna a befektetők, hogy változott a hozamkörnyezet, és erre reagálva esett vissza a papír. Az osztalékrészvény így 1,2 százalékkal, 680 forintra csúszott le. A BUX összességében 1,6 százalékkal, 22 303 pontra drágult, míg a decemberi határidős lejárat két százalékkal, 22 500 pontra nőtt. A nap nyertese a TVK részvénye lett, amely közel hét százalékkal, 3335 forintra ugrott. Az RFV újabb pályázatot nyert el Romániában, ám ez nem hatotta meg a befektetőket, a papír 0,8 százalékkal, 6300 forintra esett vissza.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet