A lehető legrosszabb forgatókönyv alakult ki hétfőn a forint piacán, ami nem sok jóval kecsegtet az elkövetkező napokra. Nagyon magasan, óriási réssel nyitott a forint hétfő reggel és a 289-es szintekről nem is tudott érdemben visszakorrigálni. A nap eleji erősödés ugyanis megállt a 287,50 forintos eurónál, ráadásul a nap végére úgy erősödött vissza a közös deviza 291,80-ig, hogy közben a nemzetközi piacokon jó hangulat uralkodott - mondta a Napinak Csajbók Róbert, az ING devizapiaci üzletkötője. A kedvezőbb forgatókönyv az lett volna, ha - kihasználva az enyhülő nemzetközi klímát - 285-286 forintig szalad vissza az euró. Mindezek alapján jól látszik, hogy Magyarországot leválasztották, és hiába jelentek meg nyilatkozatok arról, hogy megállunk a talpunkon, ez most nem számít. Csajbók szerint az MNB egyelőre a partvonalról figyeli a folyamatokat - amit jól is tesz -, beavatkozásra csak 305-310 forintos euró közelében lehet számítani. A svájci frank esetében szerencse, hogy az alpesi ország devizája gyengült az euróval szemben, így a frankért "csak" 213,70 forintot kellett fizetni. Ez a folyamat is felgyorsulhat azonban, így Csajbók szerint látunk még új csúcsokat. Az állampapírok másodlagos piacán minden lejáratra emelkedtek a hozamok, pánik ugyanakkor nem alakult ki, hiszen 22 bázispont volt a maximális növekedés.
