A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe 2,9 százalékos gyengüléssel, 21 843 ponton fejezte be a hétfői napot; a legtöbb papír jelentősen veszített jegyzéséből. Az általános lejtmenetre jellemző, hogy az egész piacon mindössze három papír tudott drágulni, köztük az ezúttal önmagához képest jelentős, 700 millió forint fölötti forgalmat bonyolító PannErgy. A forgalom 25 milliárd forint körül alakult, amiből 20 milliárd forintot az OTP tett ki. A vezető részvények mindegyike olcsóbb lett, a legnagyobb mértékben, 5,6 százalékkal, 290 forinttal az OTP árfolyama csökkent, 4850 forintra. A bankpapír korábban egészen 4640 forintig süllyedt, majd innen 4978 forintig drágult, hogy aztán ismét gyengülésbe fogjon. Az általános gyengülés közepette kérdéses, hogy a befektetők mennyire figyeltek Csányi Sándor szavaira, aki a Wall Street Journalnak azt nyilatkozta, az európai stresszteszt meg is emelheti a bankrészvények árfolyamát. A Mol 2,9 százalékkal ért kevesebbet nap végén, mint a pénteki záráskor, így kereken 20 000 forinton állt a kereskedés végén. Az MTelekom 1,6 százalékos mínusszal fejezte be a napot; a Richter pedig "megúszta" valamivel 1 százalék fölötti gyengüléssel. A BÉT irányadó indexe
21 500 pont közelében nyitott, majd innen percek alatt további több mint 100 pontot zuhant, mielőtt lassú korrekcióba kezdett volna hétfő délelőtt. A pánikszerű eladási hullám hátterében a kormánydelegáció és az IMF, illetve az EU küldöttjeinek eredmény nélkül felfüggesztett tárgyalásai állnak. A Valutaalap és a Nemzetgazdasági Minisztérium között megrekedt tárgyalások kapcsán a szakértők már a hétvégén figyelmeztettek a negatív piaci reakciókra, amelyek látványos formát öltöttek hétfő reggel. Erre utal az is, hogy a bizonytalan nemzetközi hangulatban a BUX ezúttal alaposan alulteljesített Európában és a régióban egyaránt.
