A K&H Alapkezelő negyedéves előrejelzése alapján 2010 harmadik negyedévében a továbbra is bizonytalan nemzetközi gazdasági növekedés, illetve hazai szinten a még mindig nem egyértelmű kormányzati gazdaságpolitika miatt fennálló bizonytalanság fogja meghatározni a befektetői piacot. A válságban visszaeső fogyasztást eddig mesterséges állami beavatkozással próbálták ösztönözni az államok, ez azonban tartósan nem folytatható. A tőkepiacok a szakemberek között csak "bóléstál"-kérdésnek nevezett dilemmára keresik a választ: a jó hangulatú házibuli egyik feltétele, hogy a házigazda tudja, mikor kell félretenni az italokat; egyformán hiba, ha ezt túl korán vagy túl későn teszi meg. Idén már elkezdődik az a folyamat, hogy a válság kezelésére meghozott élénkítő intézkedéseket - a bóléstálat - a kormányzatok elkezdik visszavonni.
Itthon a gazdaság élénkülését két tényező fogja meghatározni. Egyrészt az exportfüggő hazai ipar addig lesz erős, amíg a felvevőpiacokon tart a lendület. Másrészt fontos kérdés, hogy a kormány számára a továbbiakban mennyire lesz mozgástér a növekedés ösztönzésére, például adócsökkentések formájában.
Az alapkezelő számára úgy tűnik, hogy az elmúlt hetekben a dollár és a svájci frank elérte tetőpontját, a továbbiakban nem számít számottevő emelkedésükre. Ám mivel a befektetői hangulat továbbra is igen óvatos, a következő negyedévben is erős dollárral és frankkal számol a társaság. Egyelőre nem látják, hogy az euró/forint árfolyam jelentősen 280 forint alá menne, de azt sem, hogy az elemzők által felvetett 310 forint körüli ár reális veszély lenne.
A hazai részvények a gazdaság egyensúlyi problémái miatt továbbra is kifejezetten magas kockázatúak a cég szerint. A nagyon erős svájci frank, illetve a még mindig igen magas munkanélküliség miatt a hazai bankok továbbra is romló minőségű hitelportfólióval szembesülnek, ami nyomást gyakorol a bankrészvények árfolyamára. A részvényeknél általában is alulsúlyozást javasolnak, akárcsak a hazai kötvényeknél.
