A június bizonytalan hangulatban telt a tőkepiacokon, de - ha csökkenő mértékben is - folytatódott a tőkebeáramlás - derül ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (Bamosz) havi jelentéséből. A statisztika szerint 34 milliárd forint friss tőke érkezett az alapokba, aminek a fele a lakossági befektetőknek volt köszönhető, a piaci teljesítmények pedig 5,9 milliárd forinttal növelték a vagyont. Az 1,1 százalékos bővülést követően, a hónap végén a Bamosz-tagok 426 alapban 3510 milliárd forintot kezeltek.
A pénzpiaci alapok számottevően bővültek, összesen 7,4 milliárd forint friss befektetést vonzottak. Ezen belül azonban a hónap vesztesei a külföldi devizában kibocsátott likviditási és pénzpiaci alapok voltak, ezekből összesen 12,6 milliárd forintot vontak ki júniusban - az euróban és dollárban denominált befektetések forintalapúra cserélésével hozamot realizáltak a Bamosz szerint. Az intézményi befektetők pedig elsősorban a csökkenő részvénypiacokban láttak lehetőséget, júniusban így összesen 1,4 milliárd forint érkezett a nyilvános részvényalapokba, a piaci teljesítmény azonban hasonló mértékű veszteséget eredményezett. Az ingatlanalapok és a származtatott alapok komoly növekedést tudtak felmutatni, a tőkevédett (garantált) alapok inkább stagnáltak.
