Hatnapos rally érhetett véget szerdán az európai tőzsdéken, miután a technológiai részvények emelkedését semlegesítette a bányászati és járműipari társaságok áresése. A MarketWatchnak nyilatkozó kereskedők nem tartják meglepőnek az emelkedés megállását, a hatnapos sorozat ugyanis elég hosszú ahhoz, hogy okot adjon a profitkivonásra. A profitkivonást pedig remekül meg lehetett indokolni a vártnál rosszabb májusi európai ipari termelési adattal, az amerikai jelzáloghitel-kérelmek múlt heti csökkenésével, valamint az amerikai kiskereskedelmi forgalom vártnál nagyobb csökkenésével - véli Ad van Tiggelen, az ING elemzője. A német DAX végül 0,3 százalékkal, 6209,76 pontra emelkedett, míg a francia CAC-40 0,13 százalékkal, 3632,98 pontra, a brit FTSE-100 pedig 0,4 százalékkal, 5250,89 pontra csökkent szerdán. A gazdasági trendekre érzékeny bányászati részvények jelentették a legfőbb visszahúzó erőt, az Xstrata például 1,6 százalékot esett. Az autógyártók is szenvedtek: a BMW 1 százalékkal, a Renault 0,6 százalékkal csökkent. Az Intel és a holland ASML jó második negyedéves eredménye erős lökést adott a technológiai részvényeknek. Az ASML 3 százalékkal drágult, az STMicroelectronics 2,4 százalékot erősödött. A bankrészvények is estek, a Société Générale 2,5 százalékot, a Credit Suisse 1 százalékot veszített az értékéből, aminek a hátterében az állt, hogy továbbra is bizonytalan az európai pénzügyi szektor szabályozásának sorsa - nyilatkozták a Goldman Sachs elemzői.
Vegyesen kezdtek az amerikai részvényindexek is, lapzártánkkor azonban mindegyik kicsi pluszt mutatott. Az S&P-500 és a Dow Jones 0,2 százalékkal emelkedett, míg a Nasdaq 0,8 százalékos pluszt ért el. Ez utóbbi index elsősorban annak köszönhette a felülteljesítést, hogy a technológiai szektorban az Intel mellett az ASML Holding N.V. chipgyártó vállalat is a vártnál jobb negyedéves profitról számolt be.
