Annak ellenére, hogy rendkívül optimistán indult a szerdai tőzsdei kereskedés, nem sikerült az OTP-nek leküzdeni az 5400 forintos szintet, ami utat nyithatott volna a 6000 forintos árfolyam felé. A bankrészvény ugyan a nap elején ismét tesztelte az 5380 forint környékén található ellenállást, innen azonban gyorsan lefordult, sőt, a várakozásokat alulmúló amerikai kiskereskedelmi forgalom hatására 5240 forintig esett vissza. A nap végére sikerült valamennyit javítania, végül 1,1 százalékkal, 5319 forintra emelkedett az árfolyama, 16 milliárd forintos forgalom mellett. A BUX nagyon hasonló pályát járt be, a nap eleji, 23 000 pont közeli értéket csak pillanatokra tudta megtartani az index, ahonnan 22 700 pont alá zuhant vissza. A nap végi felhúzásnak köszönhetően szintén 1,1 százalékkal, 22 909 pontra emelkedett az értéke.
A vezető részvények közül a legjobban a Richter teljesített. A gyógyszergyártó részvénye 1,8 százalékkal, 45 200 forintra drágult. A szektortárs Egis kurzusa viszont 1,2 százalékkal, 20 755 forintra esett. A Mol jegyzése 1,2 százalékkal, 20 700 forintra nőtt, így a napközben szintén értékét vesztő olajrészvény a nap végére alig maradt el a nyitáskori, 20 785 forintos árától. A nagypapírok közül a leggyengébben a Magyar Telekom teljesített, árfolyama csupán 0,7 százalékkal emelkedett.
A kisebb részvények közül a KulcsSoft, amely Apple-forgalmazóvá vált Magyarországon, 7,8 százalékkal, 430 forintra drágult, igaz, napközben ennél magasabban, 460 forinton is megfordult az árfolyama. A jó hangulatot nem tudta kihasználni a KEG, kurzusa 2,8 százalékkal, 205 forintig csúszott le, a Pannon-Flax pedig ennél is többet, 3,5 százalékot veszített az értékéből.
