BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem ment jól Paulsonnak az első félévben

2010. július 8. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyelőre nem megy jól John Paulsonnak, ugyanis az Advantage Plus elnevezésű fedezeti alapja az első félévben 8,8 százalékot veszített az értékéből - közölte a vagyonkezelő a Reuters hírügynökséggel. Paulson az amerikai gazdaság gyors felépülésére számított, ez azonban eddig nem jött be neki, ami júniusban 6,9 százalékos veszteséget jelentett az alapja esetében. Egy másik kisebb alapja, a Recovery Fund ennél is többet, 12 százalékot veszített az elmúlt hónapban. Paulson az elmúlt hónapokban főleg amerikai részvényekből vásárolt be. Ezen belül is elsősorban bankpapírokból vásárolt, arra számítva, hogy a gazdaság felépülése a részvényárak jelentős emelkedésével párosul. Ezzel szemben a portfóliójában jelentős részt képviselő Bank of America árfolyama 2,2 százalékot esett az idén, az osztalékhozamot beleszámítva is. Ugyanakkor a szintén jelentősebb mennyiségű Citigroup-pozíciójával már nem járt rosszul, hiszen a bank kurzusa 18 százalékkal emelkedett 2010-ben, ami főleg az április végi rallynak volt köszönhető. Az S&P-500-as index április vége óta 13 százalékot esett, és nagy kérdés, hogy a kritikus 1040-es érték meg tudja-e állítani az esést. Paulson mindenesetre továbbra is optimista, és az első féléves rossz teljesítmény sem tántorította el ettől.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet