BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Likvid papír lett a Rába

2010. július 8. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP, a Mol, a Magyar Telekom, a Richter, az Egis és a Rába részvényeit is a likvid kategóriába sorolta a BÉT a második negyedéves forgalmi adatok alapján - közölte a BÉT csütörtökön. Az első negyedévben a blue chipek és az Egis mellett az FHB tartozott a likvid részvények közé. A kisebbik bankpapírt váltotta most a Rába. A tavalyi negyedik negyedévben a blue chipek és az Egis mellett az econet volt még ebben a kategóriában. A likvid papírok listája fontos szereppel bír, hiszen a tőkepiaci törvény alapján kizárólag az ezen szereplő értékpapírok esetében haladhatja meg az értékpapírok súlya a befektetési alapok portfóliójának 10 százalékát és emelkedhet egészen 15 százalékig.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet