Az OTP, a Mol, a Magyar Telekom, a Richter, az Egis és a Rába részvényeit is a likvid kategóriába sorolta a BÉT a második negyedéves forgalmi adatok alapján - közölte a BÉT csütörtökön. Az első negyedévben a blue chipek és az Egis mellett az FHB tartozott a likvid részvények közé. A kisebbik bankpapírt váltotta most a Rába. A tavalyi negyedik negyedévben a blue chipek és az Egis mellett az econet volt még ebben a kategóriában. A likvid papírok listája fontos szereppel bír, hiszen a tőkepiaci törvény alapján kizárólag az ezen szereplő értékpapírok esetében haladhatja meg az értékpapírok súlya a befektetési alapok portfóliójának 10 százalékát és emelkedhet egészen 15 százalékig.
