A BÉT irányadó indexe 0,7 százalékkal a keddi szint felett, 21 661 ponton zárt, ami egyúttal napi legmagasabb értéke is volt. A BUX reggel negatív réssel nyitott, majd rendkívül alacsony forgalom mellett egy sikertelen kitörési kísérlet után is a negatív tartományban ingázott egészen a kereskedés utolsó órájáig. Az index ekkor, továbbra is alacsony forgalom mellett, a kedvező amerikai tőzsdei hangulatra reagálva az előző napi szintek közelébe emelkedett, ám csak az utolsó percek élénkülő forgalma tudta érdemben e határ fölé húzni a mutatót. A szerdai kereskedésben a záró szakaszban született a kötések zöme, ekkor az aktivitás szembetűnően felülmúlta a napközben tapasztaltat.
Az OTP részvényei 0,6 százalékos nyereséggel zártak, annak ellenére, hogy a nap nagy részében az előző napi, 4890 forintos zárószint alatt mozogtak, meglepően alacsony forgalom mellett. A bankrészvény 4921 forintos záróára egyúttal napi legmagasabb értéke is volt, a legolcsóbban pedig 4820 forinton kereskedtek vele. Az OTP forgalma végül megközelítette a 7 milliárdot, ám ez továbbra is alulmúlja az elmúlt időszakban megszokottat. Az FHB árfolyamát továbbra is az Allianz Bank felvásárlásának híre hajtja - a részvény 2,8 százalékos pluszban, 1194 forinton zárt.
A Mol előző napi zárószintjén landolt szerdán is, jelentősen javítva ezzel napközbeni teljesítményén, amikor 19 600 forint közelében oldalazott. Az olajrészvény iránti érdeklődés kora délután volt a legmagasabb, napi legmagasabb értékét azonban a délelőtt során érte el, ekkor 19 850 forintot, záróáránál 50 forinttal többet adtak érte.
A Magyar Telekom nagyrészt nyereséggel forgott szerdán, a nap végére pedig 1,3 százalékkal keddi záróára felett, 650 forinton állt meg. A Richter 1,3 százalékkal drágult, szintén a nap végi élénk érdeklődésnek köszönhetően, így 43 320 forintot ért meg zárásban a befektetőknek.
