BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikeres volt a spanyol kötvénykibocsátás

2010. július 6. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint 10 milliárd euró értékben érkezett ajánlat a spanyol államkötvényekre, ami duplája volt a meghirdetett mennyiségnek. A spanyol kincstár 195 bázisponttal a referencia mid-swap fölé árazta be a kötvényeit - írta a Reuters. Az előző hasonló kibocsátás azonban még 150 bázisponttal alacsonyabb felár mellett valósult meg. A kibocsátásra egy 16,2 milliárd eurós visszavásárlási kötelezettség miatt volt szüksége a spanyol államnak, mégpedig két olyan hónapot követően, amely alatt a befektetők nagy tételekben szabadultak meg spanyol államkötvényektől, attól tartva, hogy az ország gyenge gazdasági teljesítménye és magas költségvetési hiánya miatt egy görög mintájú mentő csomagra kényszerülhetnek. A spanyol kincstárnak 20 milliárd euró készpénz áll rendelkezésére, amit az elmúlt évben halmozott fel az esedékessé váló visszavásárlások finanszírozására, így nem jelenthet gondot számára a lejáró kötvény kifizetése.

A horvát kormány szintén kedden jelentette be, hogy tízéves futamidejű, dollárban jegyzett kötvényt bocsátanak ki, a piaci várakozások szerint 6,75 százalék körüli kamattal. Így a kötvény hozamfelára becslések szerint az összehasonlítható eurókamatcsere-hozam (mid-swaps) felett 373 bázispont körül lesz.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet