Több mint 10 milliárd euró értékben érkezett ajánlat a spanyol államkötvényekre, ami duplája volt a meghirdetett mennyiségnek. A spanyol kincstár 195 bázisponttal a referencia mid-swap fölé árazta be a kötvényeit - írta a Reuters. Az előző hasonló kibocsátás azonban még 150 bázisponttal alacsonyabb felár mellett valósult meg. A kibocsátásra egy 16,2 milliárd eurós visszavásárlási kötelezettség miatt volt szüksége a spanyol államnak, mégpedig két olyan hónapot követően, amely alatt a befektetők nagy tételekben szabadultak meg spanyol államkötvényektől, attól tartva, hogy az ország gyenge gazdasági teljesítménye és magas költségvetési hiánya miatt egy görög mintájú mentő csomagra kényszerülhetnek. A spanyol kincstárnak 20 milliárd euró készpénz áll rendelkezésére, amit az elmúlt évben halmozott fel az esedékessé váló visszavásárlások finanszírozására, így nem jelenthet gondot számára a lejáró kötvény kifizetése.
A horvát kormány szintén kedden jelentette be, hogy tízéves futamidejű, dollárban jegyzett kötvényt bocsátanak ki, a piaci várakozások szerint 6,75 százalék körüli kamattal. Így a kötvény hozamfelára becslések szerint az összehasonlítható eurókamatcsere-hozam (mid-swaps) felett 373 bázispont körül lesz.
