Jó hangulat uralkodott kedden a világ tőzsdéin, ami a magyar börze teljesítményén is meglátszott. A nap sztárja az FHB volt, amely előző nap jelentette be, hogy milyen feltételekkel vásárolja meg az Allianz Bankot. Az ár úgy látszik tetszett a befektetőknek, hiszen a bank árfolyama 12,3 százalékkal, 1163 forintra emelkedett. Napközben azonban ennél is magasabban, több mint 14 százalékos pluszban is forgott a bankrészvény. Az FHB egyébként a tőzsdezárás után bejelentette, hogy 1089 forintos árfolyamon 51 901 darab saját részvényt vett. A nagyobbik testvér sem szerepelt rosszul, hiszen árfolyama 2,2 százalékkal, 4890 forintra emelkedett. Forgott ennél magasabban is, árfolyamának napi csúcsa 4975 forint volt. Az egyetlen aggasztó dolog az volt, hogy a forgalom elég alacsony maradt, alig haladta meg a 10 milliárd forintot. A vezető részvények közül a legjobban ismét az elmúlt időszak legjobban teljesítő papírja, a Mol szerepelt. Az olajrészvény árfolyama 2,6 százalékkal, 19 800 forintra emelkedett, ami csupán 70 forinttal maradt el napi maximumától. A Richter 1,4 százalékkal, 42 770 forintra emelkedett, ami a nap végi lekötés miatt jócskán elmaradt a napi maximumot jelentő 43 105 forintos értéktől. A Magyar Telekom lemaradó volt egész nap, és a kereskedés utolsó órájának a hajrája is csak arra volt elegendő, hogy a részvény 1 százalékkal, 642 forintra emelkedjen, igaz, napközben járt egy picit magasabban. A BUX így 2 százalékkal, 21 511,69 pontra tudott emelkedni. A decemberi határidős lejárat egy picit ezt is meghaladva, 2,3 százalékkal, 21 790 pontra nőtt.
A kisebb részvények közül jól szerepelt a Danubius, amely 6,4 százalékkal, 3985 forintra emelkedett. Tovább szárnyalt az új tőzsdetag Apeninn is, a részvény 5,9 százalékkal, 270 forintra drágult.
