BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Líbiában látnak fantáziát a BP-ben

2010. július 5. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Líbia lehet a BP stratégiai befektetője, az ország állami befektetési alapja ugyanis részesedést vásárolhat a brit olajcégben a The Wall Street Journal információja szerint. A líbiai Nation Oil Co. elnöke, Shokri Ghanem a lap szerint azt közölte, hogy fel fogja hívni a líbiai állami befektetési alap, a Libyan Investment Authority figyelmét arra, hogy részesedést vásároljon a BP-ben. A BP ugyanis szerinte érdekes befektetés lett, mivel az árfolyama közel a felére esett vissza. A hír azután jelent meg, hogy a Reuters vasárnap arról számolt be, hogy a British Petrol (BP) stratégiai befektetőket keres - leginkább azért, hogy elkerüljék a társaság felvásárlási célponttá válását. A felvásárlástól azért fél a brit olajtársaság, mert árfolyama a Mexikói-öbölben történt katasztrófa miatt megfeleződött az elmúlt időszakban. A cég vezetése a hír szerint szektortársak és az állami befektetési alapok között keres olyan potenciális stratégiai partnert, amelyek 5-10 százalék körüli tulajdonrészt vásárolnának a cégben, nagyságrendileg 6 milliárd dollár értékben. A BP hétfőn azt is közzétette, hogy eddig összesen 3,12 milliárd dollárt fordított kárenyhítésre.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet