BUX 139818.37 0,14 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ideje bankbetétből részvényre váltani

2010. július 5. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mivel a banki kamatok tartósan alacsony szinten vannak, nagyobb hozamokat akkor lehet elérni, ha a megtakarító elszánja magát a hosszabb távú, legalább 3-5 éves befektetésekre - véli a Pioneer Alapkezelő, amelynek szakértői a következő fél évben a forint további gyengülésére már nem számítanak és szerintük a hazai kötvények hozama is jóval magasabb lehet. Meglátásuk szerint a forintkamatok a következő hónapokban tovább csökkenhetnek, majd viszonylag alacsony szinten stabilizálódhatnak. A részvényárfolyamok a 2009. márciusi szárnyalást követően már nem mondhatók alulértékeltnek, de a várható profitnövekedés tükrében hosszabb távra még mindig viszonylag jó hozamlehetőséget kínálnak. Ugyanakkor a befektetők többsége még mindig a mérsékelt kockázatú befektetéseket keresi, habár most a megtakarítási portfólió diverzifikálásával és egy részének kockázatosabb részvényalapokba fektetésével lehet jó hozamokra szert tenni - közölte Vizkeleti Sándor, a Pioneer Alapkezelő vezérigazgatója a Napihoz eljuttatott közleményben. A kockázatosabb befektetési termékeknél azonban fontos lenne, hogy a hosszabb befektetési lejáratokat vállalja fel az ügyfél.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet