Viszonylag alacsony forgalom mellett gyengült a forint csütörtökön, az eurót 286,80 forinton jegyezték késő délután. A gyengülést Kolba Miklós, az ING devizapiaci üzletágának vezetője nem tudta mire vélni, hiszen az euró/dollár árfolyam alakulásából inkább forinterősödésnek kellett volna következnie. Véleménye szerint ez arra utalhat, hogy a "forint rúdja fölfelé áll", vagyis a következő pár napban a kurzus megérintheti a 290-es szintet. Egy dollárért késő délután 235,55 forintot adtak 1,2448 dolláros euróárfolyam mellett. A svájci frank jegyzése - bár a délelőtti órákban 218,98 forinton új csúcsot állított be - az elmúlt napokhoz képest stabilan alakult, késő délután az alpesi devizát 217,20 forintért adták.
Az ÁKK aukcióján a 25 milliárd forintnyi felkínált hároméves kötvényre csaknem 47 milliárd forintnyi ajánlat, az ötéves papírok 15 milliárd forintnyi mennyiségére 32,7 milliárd értékű ajánlat jött, de mindkét esetben az eredeti mennyiséget adták csak el. Az átlaghozam a hároméves papíroknál 7,15 az ötéveseknél 7,50 százalékos lett. A másodpiacon a referenciahozamok vegyesen alakultak: a hat hónapos és a tízéves papíroknál 3-4 bázispontos csökkenés, a többi esetében 1-5 bázispontos emelkedés volt.
