A BUX - követve a szerdai New York-i veszteségeket - 1,1 százalékos mínusszal kezdte a csütörtöki kereskedést, ez az OTP esetében 2,4 százalékos veszteséget jelentett. Napközben azonban megnyugodtak a kedélyek a világ tőzsdéin, a sikeres spanyol kötvénykibocsátást követően az OTP is gyorsan kilőtt felfelé. A talán a shortzárások hatására is 4900 forint fölé száguldó magyar bankrészvény szárnyalása azonban nem tartott sokáig. A rossz makrohírek nyomán tovább eső amerikai indexek hatására a nap végére ismét mínuszba fordult a magyar bankrészvény, zárásra végül 4716 forintig csúszott le, ezzel egy százalékot veszített az értékéből. A BUX viszont zárásig egész jól tartotta magát a Mol jó szereplésének köszönhetően, amely a záró szakasz előtt még 1,8 százalékos pluszban volt, így az index még minimális pluszt tudott felmutatni. Záráskor azonban a Mol részvényeit is az előző napi záróár szintjére lökték le, 19 400 forintra, és a BUX is egy százalékkal, 20 835,94 pontig esett. A decemberi határidős lejárat ennél is többet, 1,4 százalékot csúszott le, 21 000 pontig, így szinte már alig van kamattartalom, ami erőteljes pesszimizmusra utal a befektetők körében. A nap egyik érdekessége volt, hogy a magyar részvénypiacon gyorsan jelentős részesedést szerző Ipopema egyetlen kötésben 120 ezer darab Richter-részvényt kötött át 41 450 forintos darabáron. A gyógyszergyártó ezt is beleszámolva a második legnagyobb, 6,2 milliárd forintos forgalmat generálva esett 2,1 százalékot, ami 40 650 forintos utolsó értéket jelentett. A Richtert szintén a záró szakaszban kötötték le, hiszen előtte még majdnem 1000 forinttal feljebb volt. A Magyar Telekom 1,7 százalékkal, 632 forintra süllyedt. A piaccal szembeszállva száguldott az econet, amely legalább 111 forintos áron jelentett be tőkeemelést, záróára 14 százalékos ugrás nyomán 112 forint lett.
