BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy nap alatt drágult 40 százalékot a Tesla

2010. június 30. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerdán már 25 dollár felett is forogtak az amerikai Nasdaqon szerdán debütáló elektromosautó-gyártó, a Tesla részvényei, ami már több mint 50 százalékkal haladta meg a kibocsátási árat. Előtte az elsődleges részvénykibocsátás is nagyon jól sikerült, hiszen a 17 dolláros eladási ár (összesen 1,33 milliárd dollár) jelentősen meghaladta a korábban 14-16 dolláros sávba várt árfolyamot. Erre tett rá még egy jó lapáttal a keddi első kereskedési nap, amikor a papír több mint 40 százalékkal drágult. A szerdai 25 dolláros árfolyam több mint 50 százalékos profitot hozott a részvényeseknek egyetlen nap alatt.

A fejlemények érdekessége, hogy a részvények árfolyamába a befektetők főleg csak ígéreteket áraznak be, hiszen a korábbi hírek szerint a cég eddig csak egyetlen fajta autót árul, a Lotus Elise alapú elektromos Roadstert, amelynek a gyártása eddig alig haladta meg az ezer példányt. Ezenfelül pedig megrendeléseket vesznek csak fel a várhatóan két év múlva induló új autójukra, amelyből a tervek szerint 20 ezer darabot akarnak eladni. Szakértők szerint azonban jelenleg nem lehet megmondani, hogy valójában mekkora igény van a luxuskategóriájú elektromos autókra.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet