Továbbra is a gazdasági növekedés miatti aggodalmak határozták meg a vezető európai tőzsdéken a kereskedést, annak ellenére, hogy kedvező adat jelent meg az iparból, illetve elemzők szerint a gyenge euró jót tehet az öreg kontinens cégeinek, így azt várják, hogy a jelenlegi szintekről drágulnak év végéig az árfolyamok. Mindezek ellenére a londoni FTSE-100 1,5 százalékkal, a frankfurti DAX-30 1,4 százalékkal, a párizsi CAC-40 2,4 százalékkal esett, ráadásul úgy, hogy a nap elején még pluszban kezdtek a börzék. A bankadó réme miatt sokat estek a banki részvények, a Commerzbank 2,7 százalékkal, míg a Deutsche Bank 2,3 százalékkal csökkent. A Nike rossz eredménye lehúzta az Adidas részvényét is, amely négy százalékot zuhant csütörtökön.
Hiába érkeztek a várakozásoknál jobb makroadatok a tengerentúlról is, eséssel kezdtek az amerikai börzék. Lapzártánkkor a Dow Jones egy százalékkal, 10 201 pontra hullott, míg a Nasdaq értéke 1,2 százalékkal, 2221 pontra csökkent, az S&P-500-as index 1,2 százalékkal, 1078 pontra esett. A szektorok közül itt is rosszul szerepeltek a bankok, a Citigroup 1,8 százalékkal, a Bank of America 1,6 százalékkal lett olcsóbb. Az olajszektor sem túl acélos, a Shell 1,5 százalékkal esett, ugyanakkor a BP csütörtökön nem zuhant tovább, igaz, részvényeinek árfolyama csak minimálisan emelkedett. Több vállalati hír is mozgatta egyes cégek részvényeinek árfolyamát. A gyorsjelentését publikáló Nike 3,5 százalékkal, 70 dollárra esett, a tőzsdezárás után szintén friss számokkal előrukkoló Oracle pedig 1,1 százalékkal csökkent. A Hasbro ugyanakkor 2,8 százalékkal drágult, miután a Wall Street Journal megszellőztette, hogy a Providence Equity Partners kockázati tőketársaság azt tervezi, hogy kivásárolja a céget és kivezeti a tőzsdéről.
