BUX 140342.86 0,51 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sportszergyártókra figyel a tőzsde

2010. június 23. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A futball-világbajnokság alatt a tőzsdén mindig előtérbe kerülnek a sportszergyártó cégek. Az eddig napvilágot látott adatok szerint idén a rendezvény fő szponzora, az Adidas lehet a nyerő, ugyanakkor a tőzsdei árfolyamok és az elemzői vélemények alapján a versenytárs lehet a favorit. A két fő vetélytárs, az Adidas és a Nike részvényeire vonatkozóan két friss elemzés is megjelent azután, hogy a vébé fő szponzora a hét elején közzétette: a tornának köszönhető bevétele a vártnál jóval nagyobb lesz 2010-ben, miután a bajnokságon részt vevő csapatok mezei iránt kétszer akkora a kereslet, mint a 2006-os világbajnokság idején volt. A világ legnépszerűbb játéka ugyanis várhatóan 1,5 milliárd eurót hoz a cég konyhájára, amivel az Adidas megdöntené a 2008-as Európa-bajnokság évében elért 1,3 milliárdos rekordot.

A várakozásoknál jobb számokról szóló előrejelzésre hivatkozva két cég is megemelte az Adidas-részvényekre vonatkozó célárát. A Berenberg 53 eurós, míg az Equinet 45 eurós árfolyamot tart reálisnak. A cég részvényei 42,79 eurón zártak kedden.

Bár a Nike még nem adott friss előrejelzést értékesítéseiről, a piaci elemzők úgy gondolják, hogy ez a cég is jobb teljesítményre lesz képes a jelenlegi világesemény hatására. A Morgan Stanley ennek köszönhetően 81 dolláros célárral rukkolt elő a kedden 72,46 dolláron záró részvényre vonatkozóan. Az FRB Capital friss elemzése még ennél is optimistább, a célárukat 84 dollárban határozták meg. Ezekkel az elemzésekkel együtt a Bloomberg által megkérdezett 25 elemző átlagos célárfolyama 82,27 dollár lett, ami 13,5 százalékkal magasabb a jelenlegi piaci árnál.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet