BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP volt a nap nyertese

2010. június 21. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe 2,6 százalékkal emelkedett hétfőn, így zárásra 21 930 pont közelébe jutott. Ez nem sokkal marad el a napon belüli maximumtól sem. Az összforgalom nem volt túlságosan nagy, 20 milliárd forint körül alakult, amiből az OTP több mint 13 milliárd forintot képviselt. A pesti tőzsde jó nemzetközi hangulatban a prágai és varsói indexeket meghaladó emelkedést teljesített, amit elsősorban - ahogyan a világ többi tőzsdéin is - a kínai árfolyam-politikával kapcsolatos hírek fűtöttek. A vezető papírok mindegyike drágult, de az egész tőzsdén is mindössze két részvény veszített árfolyamából. A blue chipek között - 4,9 százalékkal - az OTP Bank árfolyama nőtt a legnagyobb mértékben. A részvény 5348 forinton zárt, de a zárás előtt nem sokkal 5390 forinton is forgott. A második legjelentősebb drágulást a Mol produkálta: az olajpapír árfolyama 2,6 százalékkal, 19 100 forintig kúszott föl. Masszív, egy százalék fölötti erősödést mutatott az MTelekom és a Richter is, az Egis azonban elmaradt a nagyobbik gyógyszergyári papír emelkedésétől. A gyengülő árfolyamot mutató kevés társaság között volt a Rába, jegyzése 0,4 százalékkal, 865 forintig csökkent. Jellemző, hogy a járműgyártón kívül mindössze a minimális forgalomban kereskedett Forrás-papírok veszítettek értékükből a hét első tőzsdenapján. A vezérigazgatói poszton ősszel várható változást bejelentő Synergon ára is közel másfél százalékkal nőtt. Összességében mindössze egy társaság volt a parketten hétfőn, amely az OTP-nél jelentősebb árfolyam-emelkedéssel tudta befejezni a napot, de a hat százaléknál nagyobb mértékben dráguló Pannunionra alig születtek kötések.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet