Lejárt a K&H Plusz nevű tőkevédett (garantált) alap, a tőkét és a nettó eszközértékből ítélve várhatóan 20 százalékos hozamot június 22-től fizetik ki a befektetőknek. Ez éves szinten 13 százaléknak felel meg, mivel a futamidő csak mintegy másfél év volt. Az alapot 2008 végén, a válság sötét napjaiban hozták létre, és azért is nevezhetjük válságalapnak, mert nemcsak a mögöttes 30 elemű európai részvénycsomag értékének emelkedése esetén járt hozam, hanem akkor is, ha a papírok értéke egyszerűen csak nem csökken. Ebben az esetben fix 20 százalék járt, ezt nevezték el feltételes minimumhozamnak. Ennél magasabb hozam akkor keletkezett volna, ha a részvénykosár-áremelkedés 40 százaléka meghaladja a 20 százalékos minimumot - vagyis legalább 50 százalékkal emelkednek a részvényárak.
