A jelentősebb amerikai emelkedés csak arra volt elég az európai börzéknek, hogy magasan nyissanak, így a BUX sem tudott sokáig emelkedni. Az index 21 439 ponton kezdte a kereskedést, ami végül a napi csúcsát jelentette, később ezt az értéket meg sem közelítette. A 20 921 pontos mélypontját a várakozásoknál rosszabb amerikai kiskereskedelmi értékesítési adatok után érte el. Végül egy jó tengerentúli hangulatindex hatására 21 277 ponton, 0,8 százalékos pluszban zárt. A befektetők ennek ellenére nem túl optimisták, hiszen a decemberi BUX-lejárat értéke csupán 0,1 százalékkal nőtt, ami azt jelenti, hogy alig 200 pont kamatkülönbözet alakult ki a 21 470 pontos záróár alapján.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, emelkedni a Mol és az OTP tudott, amelyekkel kapcsolatban az elmúlt napokban inkább kedvezőtlen hírek jelentek meg a profit szempontjából. Az OTP a napot az indexhez hasonlóan napi csúcson, 5001 forinton kezdte, és gyorsan 4830 forintig szakadt le. A nap végére azonban a javuló nemzetközi hangulatban talpra állt és a zárószakasz felhúzásának köszönhetően 5000 forinton, 2,6 százalékos pluszban fejezte be a napot. A Mol is napi csúcsán, 17 980 forinton indított, zárásra azonban már nem sikerült megközelítenie ezt a szintet. A végül 17 700 forinton búcsúzó olajrészvény így is 1,4 százalékkal emelkedett.
Nem szerepelt viszont jól a Magyar Telekom, amely a forint erősödése és a hozamok csökkenése ellenére 0,3 százalékot esett, így 652 forinton fejezte be a napot. A papírt a nap végi felhúzásból teljesen kihagyták. Az elmúlt hetek legerősebb részvénye, a Richter is szenvedett, végül 0,4 százalékos esést könyvelhettek el tulajdonosai, ami 45 400 forintos árat jelentett.
