A magyar tőzsde szembement a világgal szerdán, miután Európában és Amerikában is emelkedtek az indexek. A jobb nemzetközi hangulat viszont talán mérsékelte az esést nálunk is. A legtöbbet, 2,7 százalékot a Mol veszített az értékéből, a 17 170 forintos utolsó ár 430 forintos csökkenést jelentett. A papír esésének oka az lehetett, hogy az Európai Unió mintegy 30 milliárd forintot szeretne a céggel befizettetni a magyar költségvetésbe. Ez részvényenként "csak" mintegy 290 forint körüli összeg, azonban a befektetők, úgy látszik, általában nem kedvelik a hazai papírokat, esetleg félnek a rosszabbra forduló nemzetközi hangulattól. A kiemelkedően magas bankadó által fenyegetett OTP, amelynél a profit jelentős részét elviheti a következő években az állam, két százalékkal, 4825 forintra esett vissza, 25,4 milliárd forintos forgalom mellett. Az FHB esetében is érezhető volt, hogy elfordultak a befektetők a bankpapíroktól, a kisebbik pénzintézet négy százalékkal, 1200 forintra hullott vissza. A Magyar Telekom árfolyama 0,8 százalékkal, 655 forintra esett. Egyedül az elmúlt napokban is kedvencnek számító Richter tudott emelkedni, a gyógyszergyártó 0,7 százalékkal, 44 995 forintra drágult. Az Egis is jól szerepelt, a nap végére 1,9 százalékkal, 19 055 forintra ment fel. Így a BUX egy százalékkal, 20 915 forintra esett vissza, a decemberi határidős lejárat 1,1 százalékot csökkent és 21 185 ponton zárt.
A kisebb részvények közül a 4,6 százalékkal száguldó Állami Nyomda és a 2,4 százalékkal emelkedő Fotex tudott együtt haladni a nemzetközi hangulattal. Az elmúlt napokban egyre mélyebbre süllyedő KulcsSoft is öt százalékot emelkedett, az Orco pedig 5,2 százalékkal lett drágább.
