BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább aggódik a piac

2010. június 7. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tengerentúli indexek a nyitáskori emelkedés után vegyesen álltak lapzártánk idején, a vezető nyugat-európai tőzsdék pedig gyengüléssel zártak hétfőn. Az európai adósságválság okozza a legtöbb fejfájást a befektetőknek, és ezen az olyan pozitív jelzések sem enyhítettek sokat, mint a kedvező német feldolgozóipari adat vagy a német megszorítások híre. A Der Spiegel értesülései szerint a német alkotmánybíróságon állítólag az is felvetődött, hogy ideiglenesen fölfüggesztik az ország részvételét a 750 milliárd eurós európai mentő csomagban. A szektorok között az olyan nagy iparvállalatok jártak élen az esésben, mint a Caterpillar, de a technológiai papírok is zömmel veszítettek jegyzésükből. A pénzintézetek között a Goldman gyengült, miután értesülések szerint állítólag késlekedett bizonyos adatok megküldésével a nyomozó hatóságok felé; a Bank of America pedig jelentős bírságot kénytelen fizetni a tavalyelőtt átvett Countrywide által korábban megállapított túlságosan magas törlesztőrészletek miatt. Drágultak viszont a távközlési részvények, a szolgáltatók és a korábban gyengülő energiacégek árfolyama is fölfelé indult. Utóbbira kedvezően hathatott a BP bejelentése a legutóbbi erőfeszítései viszonylagos sikeréről, ami a társaság Goldman általi leminősítését is elhomályosította. Míg a Dow Jones IA 0,1, az S&P-500 index pedig 0,2 százalékkal emelkedett, addig a Nasdaq 0,4 százalékos gyengülést mutatott. A lejtmenetet Európában a bányacégek vezették, az árupiacokon csökkenő nyersanyagárak jellemezték a kereskedést. Az irányadó indexek szinte minden országban süllyedtek, a görög ASE például több mint 5 százalékkal. Végül a londoni FTSE 1,1, a párizsi CAC-40 1,2, míg a német DAX 0,6 százalékkal került pénteki zárószintje alá.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet