A hétvégi megnyugtató nyilatkozatok mellett a súlyos magyar banki különadó terve borzolta a kedélyeket a hét első kereskedési napján a magyar börzén. A nap eleji 10 százalékos mínusz miatt, 4350 forinton pár percre ismét fel kellett függeszteni az OTP kereskedését. Innen azonban gyorsan visszakapaszkodott 4500 forintig az árfolyam, majd az európai tőzsdékkel együtt nap végére már a pénteki záróár közelében, sőt efölött is kereskedtek a részvénnyel. Végül újból óriási, közel 52 milliárd forintos forgalom mellett 0,3 százalékkal, 4824 forintra esett vissza a bankrészvény árfolyama. A többi vezető részvény közül legjobban a Mol állta a megpróbáltatásokat, az olajrészvény ugyanis 0,6 százalékkal, 18 100 forintra emelkedett zárásra. A legtöbbet ugyanakkor, 1 százalékkal a Magyar Telekom veszített az értékéből, annak ellenére, hogy az állampapírpiacról nem érkeztek nyugtalanító hírek. A távközlési cég árfolyama záráskor 685 forint volt, ami így is napi csúcsot jelentett. A Richter 0,7 százalékkal, 43 700 forintra csökkent, az Egis árfolyama azonban 4,6 százalékkal, 18 500 forintra hullott vissza. Úgy látszik, a hétfői napon a kevésbé likvid részvényekre jobban rájárt a rúd, hiszen az FHB is többet esett az OTP-nél, 1300 forintos záróára 1,5 százalékos csökkenést jelentett. A BUX a nap eleji, több mint 5 százalékos esésből állt talpra, és végül 0,5 százalékos mínuszban, 21 192 ponton fejezte be a napot. A kisebb papírok közül tovább zuhant a KulcsSoft, a részvény 12 százalékkal, 405 forintra szánkázott le, ami újabb mélypontot jelent a cég tőzsdei történetében. Ennél is többet, 12,4 százalékot esett a Pannunion, amely így 127 forinton zárt. Mintegy 3 százalékot veszített értékéből a Rába és az econet, míg az Állami Nyomda, ha minimális mértékben is, de emelkedni tudott.
