A forint 276,30-on nyitott az euróval szemben szerdán, később valamelyest erősödött, délutánra már csak 275,70 forintot kellett fizetni egyetlen euróért. A devizapiacon a megnyugvás jelei tapasztalhatóak, amit az is igazol, hogy a lengyel zloty is izmosodott - mondta Földi Balázs, a Commerzbank üzletkötője a Napinak.
Az euró/dollár keresztárfolyam az előző napi óriási kilengések után megnyugodott kissé, a keddi nap végi shortzárások után azonban ismét a dollár erősödött. Szerda délután 1,2185 volt a keresztárfolyam értéke, még elmaradt az előző nap felállított újabb, 1,2120-as csúcstól. Földi szerint ugyanakkor további dollárerősödés várható, mivel az 1,20-os szintek nem jelentek túl erős dollárt, sőt mintha az uniós tagországok örülnének is a gyengébb eurónak, hiszen ezen keresztül vezethet a kiút a mostani nehéz helyzetükből. A forint a dollárral szemben 225,90-on állt, ami pici gyengülésről tanúskodik.
Feltűnő változás nem történt szerdán a másodlagos állampapírpiacon, egyedül a 12 hónapos diszkont kincstárjegy hozama emelkedett kiugróan, 16 bázisponttal.
