BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter kapta hátára a BUX-ot

2010. június 2. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap elején még borús hangulatban indult a kereskedés, amiből a nap végére szárnyalás lett. Ebben nagy szerepe volt annak, hogy a Deutsche Bank felminősítette a Richtert, aminek hatására a gyógyszergyártó a nap eleji 41 200 forint körüli szintről viharos gyorsasággal emelkedett. A csúcsát 44 000 forinton érte el a részvény, ami napon belül közel 7 százalékos növekedést jelentett. Zárásban 43 750 forint volt az árfolyama, ez 5,6 százalékos plusz előző napi jegyzéséhez képest. A kedvező értékelés a szektortárs Egisre is átragadt, hiszen a kisebbik gyógyszergyártó is képes volt 3,6 százalékkal, 20 196 forintra erősödni. Az emelkedő olajár támogatásával a Mol árfolyama 3,3 százalékkal, 18 590 forintra emelkedett szerdán. A nap végére a Magyar Telekom is összeszedett egy kis pluszt, ami elsősorban az amerikai tőzsdéknek volt köszönhető: 0,3 százalékkal emelkedve, 694 forinton zárt. Egész nap szenvedett viszont az OTP, amelynek az erejéből csak annyira tellett, hogy érintse előző napi záróárát. Az egész nap mínuszban forgó részvény iránt a derűs hangulatú napon alig volt érdeklődés, nem csoda, hogy 0,2 százalékkal, 5600 forintra esett vissza az árfolyama.
A BUX összességében 2,3 százalékkal, 22 252 pontra emelkedett. A határidős index ugyanakkor nem tartotta a lépést a prompt értékkel, zárásra ugyanis csak 1,5 százalékot javult, ami 22 559 pontot jelentett, tehát nagyon beszűkült a kamattartalom. A forgalom némileg elmaradt az idei év átlagától. A kisebb részvények közül a Finext 12 százalékos, a Danubius 3,2 százalékos drágulása emelhető ki a tegnapi kereskedés során.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet