Az Európai Központi Bank (ECB) arra figyelmeztettet, hogy az eurózóna bankjai 195 milliárd euró veszteség lehetőségével néznek szembe a következő 18 hónapban. Ez lehet a pénzügyi válság miatt elszenvedett veszteségeik második hulláma. Az ECB szerint az idén 90 milliárd, jövőre 105 milliárd euró kockázatos hitelre kell újabb tartalékot képezniük a pénzintézeteknek. Mindez megfejeli a 2009 végéig leírt 238 milliárd eurónyi rossz hitelt. Ezzel együtt a 2007 és 2010 között bedőlt követelések összege elmarad a korábban várttól - teszi hozzá az ECB legfrissebb stabilitási jelentése. Az idén és a következő évben azonban súlyosbíthatja a helyzetet, ha a kormányok megszorító csomagjai lefékezik a gazdasági növekedést. Az ECB emellett azt is jelezte, hogy május eleje és vége között összesen 35 milliárd euró értékű államkötvényt vásárolt. A bank nem részletezi, hogy ez mely tagállamok adósságát érinti, de annyit azért kiszivárogatott, hogy főként a legsúlyosabb finanszírozási gondokkal küszködő dél-európai országok állampapírjairól van szó.
