BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig érdemes aranyat venni

2010. június 1. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az arany elérheti az unciánkénti 1450 dolláros jegyzést az év végére a Commerzbank technikai elemzése szerint. A pénzintézet 1400-1450 dolláros sávot jósol a negyedik negyedév végére egy várható konszolidációs fázis után. A Credit Suisse (CS) elemzői az 1400 dolláros szintet tartják elképzelhetőnek, amit a következő egy évben érhet el az arany jegyzése. Szerintük a nemesfém általában jól fog teljesíteni, amíg a Fed irányadó rátája 2 százalék alatt marad. A makrogazdasági környezet 80 százalékban támogatja az aranyat, ha a kínai és japán devizatartalékok kis részét tartják aranyban és ha a reál (inflációval korrigált) aranyár 34 százalékkal alacsonyabb a rekordértékénél. A következő fél évtizedben az arany előállítási költsége 1400 dollárra emelkedik - fogalmaz a CS elemzése; a bank szakértői szerint ezért érdemes az "olcsó" aranyba fektetni. A Standard Bank szerint ugyanakkor unciánként "csupán" 1300 dollárra megy fel az arany ára, míg a Castlestone 2400 dollárt jósol a következő évtizedre, és szerintük hamarosan 1400 és 1600 dollár közötti aranyjegyzés várható.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet