Békésen telt el május utolsó kereskedési napja a magyar tőzsdén, Londonban és a tengerentúlon zárva tartottak a tőkepiacok. Bár az európai hangulatindex nem tanúskodik bizakodásról, a bankszektor szempontjából kedvező hír a Raiffeisen meglepően magas profitja. Az európai börzék a viszonylag ingerszegény hangulatban némileg emelkedtek, ezt a trendet követte a magyar piac is, igaz, napközben azért voltak kisebb döccenők. A BUX végül sikeresen megkapaszkodott 22 000 pont felett, az index 0,8 százalékkal, 22 103 pontra emelkedett. A decemberi lejárat 0,3 százalékkal növekedett, értéke 22 498 pont lett május utolsó napján. A vezető részvények vegyesen teljesítettek. Az OTP például nem tudta megtartani 5800 forint feletti árfolyamát, pedig a nap jelentős részében ennek a szintnek a környékén forgott. A 6 milliárd forint alatti napi forgalom mellett csupán 5 forintot tudott drágulni a részvény, ami 5780 forintos záróárat jelentett. A Richter kurzusa jelentősebben, 1,5 százalékkal esett, a csökkenés eredményeként 41 355 forintig esett vissza az ára.
Ezzel szemben 2,6 százalékkal drágult a Magyar Telekom, árfolyamának alakulását a kisebb hozamemelkedés sem befolyásolta, jegyzése 699 forintra emelkedett zárásra. Ettől alig elmaradva, 2,5 százalékkal drágult a Mol, aminek lökést adhatott az a hétvégi hír is, hogy az állam már tárgyal az oroszok kezében lévő csomag megvételéről. Mindenesetre az árfolyam 18 350 forintra tudott emelkedni. A gyógyszergyártók rossz napját erősítette az Egis is, árfolyama 1 százalékkal, 19 595 forintra csúszott le. A nyereséges negyedévről számot adó AAA Auto 185 forinton stagnált, a befektetők - a céghez hasonlóan - óvatosak maradtak a társaság kilátásait illetően.
