BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is vételen az OTP a Goldmannál

2010. május 26. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP gyorsjelentése óta megjelent öt elemzői reagálás többsége pozitívan ítéli meg az OTP első negyedévi teljesítményét és kilátásait is. A Goldman legfrissebb, szerdai közlése szerint bár a részvény árazásában kedvezőtlenek voltak a reakciók, ők továbbra is vételre ajánlják a bank részvényét. Bár a céláron csak minimálisan módosított felfelé a bank, az ajánlásán nem kell csodálkozni, hiszen 9570 forintra tartják a papír reális értékét. Egy nappal korábban a Citigroup ugyan csaknem 1000 forinttal csökkentette az OTP célárát, de az ajánlása vétel maradt. Ez annak fényében még mindig pozitív, hogy egy nappal később alulsúlyozásra ajánlotta a magyar részvénypiacot, igaz, a célár alapján ez sem nagy meglepetés. Igazán nagy céláremelést a Raiffeisen hajtott végre, 4590-ről 6289 forintra, ezzel együtt is csupán tartásra ajánlja a részvényt. A Wood 6750 forint mellett szintén tartásra ajánlja az OTP-t, míg az ING 6700 forint mellett vásároltatná a papírt. Az öt elemzés átlagára így 7362 forint, ami azért jó 30 százalékos növekedést jelenthetne.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet