A forint kedden ismét gyengült, délután négy óra után egy euróért 280,30, egy dollárért 229,25, egy svájci frankért pedig 196,75 forintot kértek. Az euró gyengült a dollárral szemben, a zöldhasú forintjegyzése pedig több mint egyéves csúcsra emelkedett. Amennyiben marad a borús hangulat, akkor könnyen 1,21 közelébe süllyedhet az euró/dollár - véli Karsai Péter, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője, aki a hét hátralévő részében 279 és 283 forint közé várja az euró jegyzését. A forint útja az erősebb szintek felé korlátozott, felfelé annál nagyobb a tér, de nagy ugrás arra sem várható. Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank üzletkötője szerint a forint gyengülése következtében hétfőn el is maradhat a következő kamatvágás.
A meghirdetett 45 milliárd forintos mennyiséggel szemben mindössze 43,5 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatokat a három hónapos kincstárjegyek aukcióján, az elfogadott mennyiséget 30 milliárdra mérsékelte az ÁKK. Az elfogadott hozamok 5,04 százalékos átlaga az egy héttel korábbit nyolc, a pénteki másodpiaci benchmarkot két bázisponttal múlta felül. Többségükben kismértékben emelkedtek a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán, a mutatók így 4,98 és 7,33 százalék között szóródtak.
