BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felfüggesztésig gyengült az OTP

2010. május 25. kedd, 23:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár pénteken még úgy tűnt, hogy megtartja a 200 napos átlag a magyar tőzsde indexét, ez a remény kedden szertefoszlott. Véglegeset nehéz mondani a szintre egyik napról a másikra megváltozó hangulatban, de kedden inkább úgy látszott, hogy ismét a medve veszi át az irányítást a tőzsdék felett. Már reggel óriási réssel kezdett lefelé a BUX, és napközben sem tudta megközelíteni a pénteki 21 425 pontos mélypontját, végül keddi napi mélypontja, 20 664 pont közelében, 20 679 ponton, 4,6 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A decemberi határidős lejárat is hasonló mértékben, 4,5 százalékkal esett, ami 21 199 pontos értéket jelentett zárásra. A vezető részvények közül egyértelműen az OTP-t gyötörték meg legjobban, ami nem csoda, hiszen Európában is e szektor képviselői veszítettek legtöbbet a spanyol bankállamosítás hírére. A papírt magas forgalom mellett a napközbeni több mint tízszázalékos esés miatt fel is kellett függeszteni pár percre. Ez sem segített azonban a talpra állásban, az 5310 forintos utolsó érték ugyanis 10,5 százalékos mínuszt jelentett, ráadásul több mint 34 milliárd forintos forgalom mellett. A nagy papírok közül a legjobban a Richter tartotta magát, csupán 0,8 százalékkal esett, ami 39 995 forintos utolsó értéket jelentett. Az Egis nem úszta meg ennyivel, árfolyama öt százalékkal, 18 705 forintra esett. A Mol 16 905 forinton fejezte be a napot, ami 2,8 százalékos csökkenés, a Magyar Telekom pedig 1,8 százalékkal, 660 forintra csúszott.

A kisebb részvények közül több mint nyolc százalékot esett az econet, amely újra száz forint alatt fejezte be a napot, igaz, csupán egy forinttal maradt el ettől. A trenddel szemben csupán három csekély forgalmú kis papír, a Konzum, Kulcs-Soft és a Pannon-Flax tudott emelkedni.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet