Vegyesen teljesítettek a vezető európai és tengerentúli tőzsdék hétfőn. Míg Európában a pénzintézeti részvények inkább gyengültek, addig a bányacégek árfolyama zömmel emelkedett. Utóbbiak az árupiaci emelkedésből húztak hasznot, ez viszont részben kínai fejleményekre reagálva következett be. Az ázsiai országban ugyanis értesülések szerint lassíthatja a monetáris szigorítást az európai krízis. Az FTSE-100 index 0,1 százalékkal erősített, a CAC-40 gyakorlatilag stagnált, a DAX pedig 0,4 százalékkal a pénteki szint alatt állt záráskor.
A kereskedés meglehetősen ideges volt, amihez az euróövezettel kapcsolatos újabb rossz hírek is hozzájárultak. A múlt hét végén a közös európai pénz erősödött valamennyit a dollárral szemben az EU és az IMF közös alapjához való német hozzájárulás hírére, de hétfőn már ismét veszített erejéből. Elsősorban a Spanyolországból érkező hírek fokozták a bizonytalanság érzetét, a jó hírek között kell viszont megemlíteni az eurómilliárdos tételekről szóló brit és német intézkedéseket, amelyekkel a költségvetési hiányt igyekeznek mérsékelni.
A tengerentúli tőzsdeindexek szintén vegyes képet mutattak lapzártánk idején. A szektorok között ott is rosszul szerepelt a pénzügyi, de az energiarészvények is gyengültek. A Dow Jones ipari átlaga 0,2 százalék körüli gyengülést jelzett, az árfolyamok csökkenése gyakorlatilag általános volt, a Nasdaq közel fél százalékkal emelkedett a technológiai papírok iránti keresletnek köszönhetően. Az S&P-500 index kismértékben gyengült, elsősorban az energia- és technológiai papírok vezetésével. A bizonytalanságot keltő európai hírek mellett voltak kedvező fejlemények is, például az amerikai használtlakás-piacról biztató képet mutató adat.
