Keddtől péntekig jegyezhető az Erste OTP bónusz certifikát, amely akkor jó választás, ha az OTP-részvény árfolyama stagnál vagy csak kismértékben emelkedik vagy csökken a következő hat hónapban. Ha ugyanis az OTP árfolyama a certifikát futamideje alatt egyszer sem éri el a május 28-i záró árfolyamának 73 százalékát, akkor lejáratkor a befektető évi 12 százalékos hozamban részesül. Ha viszont a részvényár a certifikát futamideje alatt akár egyszer is érinti ezt a határt, akkor a lejáratkori OTP-záró árfolyamnak megfelelő kifizetés jár a certifikátra, de maximum évi 12 százalék. Ez utóbbi esetben a befektető veszíthet is befektetett tőkéjéből.
